Sokakban felmerül az a kérdés, miután túl jutott azon általános “megbélyegző” vagy “betegnek” tituláló minősítésen amit valószínű már ezerszer hallott másoktól, hogy tényleg rendellenességről van-e szó vagy egy különleges adottságról.
Mi is az, hogy rendellenesség vagy a “normálistól” eltérő állapot?
Az, hogy “normális”, mindenkinek más és más. De természetesen van egy egységes meghatározása annak, hogy mi is tekinthető normálisnak és mi az, ami nem illik bele ebbe a halmazba.
Ha a számok törvényét nézzük, akkor az ADHD tényleg egy rendellenesség. Hiszen nem érint olyan “sok” embert ( beleértve gyermekeket is ) hozzávetve a Föld teljes lakosságához.
Összegezve 2019-es statisztikai adatok alapján körülbelül 331.000.000 embert ( gyermek ( 6-18 év ) és felnőtt ( 18-44 év ) ) diagnosztizáltak ADHD-val. Persze vannak olyan országok, ahonnan nem érkeztek adatok, szóval ez a szám nagy valószínűséggel nagyobb. De ez a szám növekszik és joggal feltehetjük azt a kérdést, hogy miért, mi lehet ennek az oka.
Nos a jelenlegi válasz, az, hogy senki sem tudja. Sok feltételezés van, de egyik sem megalapozott vagy klinikailag visszaigazolt.
Az biztos, hogy az idegrendszerben történik valami, már magzati korban.
De miért is kérdeztem, vagy feltételeztem, hogy áldás-e vagy különleges adottság?! Az ADHD-s agy másképp működik mint a “normális ember” agy. Egy sokkal gyorsabb, színesebb, több dimenziós világban élnek ezek az emberek, akiknek sajnos egy lassú és “egyhangú” világban kell élniük, vagyis a normális ember realitásában.
Na ez lehetetlen.
Ha jobban belenézünk egy ADHD-s agyba akkor a sok cikázó gondolat, színes energia kisülések, több dimenziós hálózatok bonyolultságában megtaláljuk, hogy az agyuk hihetetlen módon tudnak koncentrálni ( amire ők szeretnének ), szinte géniuszi tehetségük van egy bizonyos területen vagy akár több területen is, de ezek a területek között is ott van az összefüggés és a láncolat. Hiszen az ADHD-s agy egy nagyon logikus agy ami hatalmas kreativitással bír.
Abban az esetben ha ki tudja aknázni egy ADHD-s, van segítsége hozzá és támogatói közege, ezt a rendkívüli tehetségét, akkor a “normális” ember rájön, hogy mennyire nagy áldás az Ő jelenlétük. ( Csak a hangulati ingadozásokat kell egy kicsit kezelni )
Összegezve az ADHD-s ember egy kicsit olyan, mint egy időutazó, aki a 25.századból jött vissza hozzánk.
Gondoljunk csak bele, hogy ha most mi vissza utazhatnánk az időben és belecsöppennénk a 16. századba, akkor az ott élő emberek, hogyan viszonyulnának hozzánk?
Ne rögtön ragasszunk bélyeget, hanem ismerjük és értsük meg a “másságot”. A másság nem feltétlen rossz, hanem lehet egy hatalmas segítség és előrelépés, fejlődés mindenki számára.
Homeopátiás megoldás az ADHD kezelésében